Napoved objave natečaja za najuspešnejše podeželsko območje 2023

  • 24 april 2023 |
  • velikost pisave

Konec maja bo objavljen natečaj za najuspešnejše podeželsko območje 2023, katerega osrednja tema bodo pametne vasi. Pogoji za sodelovanje in razpisna dokumentacija bodo objavljeni na spletni strani društva in Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, ki je nosilec aktivnosti.

Evropska delovna skupnost za razvoj podeželja in obnovo vasi (ARGE Landentwicklung und Dorferneuerung), katere članica je tudi Slovenija, vsaki dve leti razpisuje natečaj za evropsko nagrado za razvoj podeželja. Skladno s tem Slovenija objavi nacionalni natečaj. Skupnost izbrana na nacionalnem natečaju pa bo državo zastopala na 18. evropskem natečaju za Evropsko nagrado za razvoj podeželja in obnovo vasi za leto 2023.

Naj spomnimo, da smo izvedli dva nacionalna natečaja, na prvem nacionalnem natečaju je zmagala Občina Brda, na drugem pa Občina Ljubno. Več na naši spletni strani - tukaj.

 

nazaj na vrh