Mednarodna konferenca ob 30. obletnici delovanja pristopa LEADER na Švedskem

  • 23 december 2021 |
  • velikost pisave

Mednarodna konferenca ob 30. obletnici delovanja pristopa LEADER je potekala v Švedskem mestu Halmstad 30. novembra do 3. decembra 2021. Konferenco je organiziralo je Združenje evropskih LAS – ELARD  (European Leader Association for Rural Development), delegacijo Društva za razvoj slovenskega podeželja pa so zastopali Goran Šoster, LAS Prlekija, Primož Krofljič, LAS raznolikost podeželja in Janja Jordan, LAS Posavje.

Prvi dan smo se predstavniki iz Slovenije udeležili Skupščine ELARD, nato pa se skupaj s ostalimi Evropskimi predstavniki LAS – ov pridružili na spoznavni večerji. Drugi dan je potekala mednarodna konferenca o dolgoročni viziji podeželskih območij, Tretji dan je bil namenjen ogledom dobrih praks po območju regije Halland. Podrobneje v poročilu (TUKAJ).

 slika1

slika2

slika3

slika4

nazaj na vrh