Iskanje po E-knjižnici

Iskalni niz

Naslov A-Z

# a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Kategorija

Datum nastanka

-

Društvo za razvoj slovenskega podeželja - Priročniki in dobre prakse

10. številka revije Agrinnovation

Nova izdaja revije Agrinnovation poudarja priložnosti v krožni bioekonomiji. V tej številki se osredotočijo na optimiziranje naravnih virov na evropskem podeželju. Preberite si zgodbe o inovativnih projektih, ki raziskujejo krožno bioekonomijo. Revija je na voljo TUKAJ.

Preberite več...

V gore z busom ali vlakom

Gneči na cesti, dragemu gorivu in parkirninam se lahko enostavno ognemo. Tudi v letošnjem poletju se lahko v gore odpravimo z vlakom ali avtobusom. Na Gorenjskem in v Posočju je izbira res velika, vedno več možnosti pa je tudi na Savinjskem, Koroškem in na Pohorju. Najatraktivnejše linije je PZS zbral na enem mestu. Več o tem si preberite TUKAJ.

Preberite več...

Zmanjševanje odpadne hrane

Do leta 2030 smo se na globalni ravni zavezali prepoloviti količino odpadne hrane na prebivalca. To lahko dosežemo le s skupnimi prizadevanji, ki se začnejo pri vsakem posamezniku. Na spletni strani »Naša super hrana« lahko najdete številne dobre prakse in predloge, da spremenite svoje navade, reševanje te problematike na nacionalni ravni pa je zapisan v Strategiji za manj izgub hrane in odpadne hrane v verigi preskrbe s hrano.

Preberite več...

Zbornik: Naša naravna dediščina

Zavod RS za varstvo narave (ZRSVN) je izdal zbornik Naša naravna dediščina. V njem so prispevki o zanimivih, izstopajočih, skritih, ogroženih delih narave na območju Dolenjske, Posavja in Bele krajine. Predstavlja izbor prispevkov sodelavcev ZRSVN iz istoimenske rubrike regionalnega časopisa Dolenjski list. Dostopen je na TUKAJ.

Preberite več...

Smernice: Struktura elevacijskih načrtov

Podporna pisarna za evalvacije je izdala smernice v katerih sta opredeljeni obvezna in priporočena vsebina elevacijskih načrtov, ki se lahko dodatno prilagodijo potrebam posamezne države članice. Dopolnjujejo jih različna orodja vključno z opisom predlaganih delovnih korakov za posamezen sklop elevacijskega načrta. Smernice so na voljo  TUKAJ.

Preberite več...

Projekt MOVING - raziskuje priložnosti in omejitve zaščitenih naravnih območij v evropskih gorskih regijah

Cilj projekta MOVING je promocija trajnostnega razvoja v evropskih gorskih območjih ter proučevanje vpliva (priložnosti in ovire) zaščitenih naravnih območij na regije v katerih se nahajajo. V študiji so vključeni deležnike različnih sektorjev iz 23 gorskih območij v 16 državah. Proučujejo zelo raznolika gorska območja v Evropi in sosednjih državah s čimer prikažejo njihove raznolike posebnosti.

Na e-delavnici, 5. 10. 2023 bodo predstavili izvajanje verig vrednosti v zavarovanih gorskih območjih skladno s EU strategijo o Biodiverziteti in ohranjanju narave. Več TUKAJ.

Preberite več...

Bolj uravnoteženo financiranje urbanih in podeželskih območij: strošek »ne podeželja«

Evropski odbor regij v študiji ugotavlja, da odseljevanje s podeželja ne vpliva le na podeželje, ampak tudi na urbana območja. Podeželska območja predstavljajo 80 % ozemlja EU in imajo ključno vlogo v različnih sektorjih, vključno z obnovljivo energijo, turizmom in proizvodnjo hrane. Dajanje prednosti razvoju podeželja je zato bistveno za doseganje ciljev EU, kot sta digitalni in ekološki prehod. Študija ponuja pregled glavnih trendov, dejavnikov propadanja podeželja in političnih posledic za spodbujanje boljšega ravnovesja med mestnimi in podeželskimi območji. Študija je na voljo TUKAJ.

Preberite več...