Irska je v razmislek ponudila raznolike ideje, a tudi oni se lahko marsikaj naučijo od nas

  • 15 junij 2023 |
  • velikost pisave

Strokovna ekskurzija na Irsko (15. – 20. 6. 2023) nam je v razmislek ponudila raznolike iniciative za zagotavljanje kakovosti življenja na podeželju, skrbi za podeželane … pa tudi veliko inovativnosti in podjetniških idej. Uvodoma sta nam Dympna Harney in Mary Byrne iz National Rural Network Department of Rural and Community Development predstavili izvajanje pristopa LEADER na Irskem, na poti pa so nas sprejeli nekateri visoki lokalni predstavniki in gospod Stanislav Vidovič, veleposlanik Republike Slovenije na Irskem. V štirih dneh, smo si ogledali osupljivo lepo naravo ter raznolike dobre prakse v območjih Mayo, Galway Rural Development, Kilkenny LEADER Partnership in Ballyhoura Development CLG in Cork. Od Ircev se lahko veliko naučimo, vedno pa smo z njimi pripravljeni deliti naše odlične izkušnje pri oživljanju in ustvarjanju gastronomskih lokalnih posebnosti, oblikovanju turističnih doživetij podeželskih območij ter še kaj. Več v poročilu TUKAJ.

Priloge:

Priloga 1: Program srečanja 

Priloga 2: Lista prisotnosti 

Priloga 3: Fotografije dogodka

nazaj na vrh