DRSP bo prevzel slovensko članstvo v Evropskem združenje ARGE za razvoj podeželja in obnovo vasi

• 28 februar 2017 |

Na predlog MKGP se je Upravni odbor DRSP odločil, da bo prevzel slovensko članstvo v Evropskem združenje ARGE za razvoj podeželja in obnovo vasi, ki je nevladna delovna organizacija, ki je bila ustanovljena leta 1988 z namenom profesionalnega združevanja predstavnikov uprave, znanstvenikov in strokovnjakov za razvoj podeželja in obnovo vasi, kot tudi lokalne samouprave in nevladnih organizacij. Cilj združenja je analiza, zbiranje in izmenjava strokovnih mednarodnih izkušenj za spodbujanje razvoja podeželskih območij, ustvarjanje pozitivnega javnega mnenja o podeželju, analiza problemov in možnih rešitev za razvoj različnih segmentov podeželja (ekonomski, socialni, okoljski,…) ter ohranjanje in krepitev uspešnega razvojnega modela podeželja. Članarino bo pokrilo MKGP, aktivnosti pa bomo usklajevali s trenutnimi potrebami in željami. Je pa članstvo v tej organizaciji eden izmed ciljev delovanja DRSP, zato je UO podprl včlanitev v ARGE.

Več o organizaciji ARGE: www.landentwicklung.org