Etični in družbeno odgovorni turizem

  • 23 oktober 2019 |
  • velikost pisave

Publikacija Etični in družbeno odgovorni turizem (angl.  Ethical and Responsible Tourism) obravnava tri teme: destinacijski management, okoljski in socialni vidik etičnega in trajnostnega razvoja turizma ter poslovni oziroma ekonomski učinki. V knjigi so predstavljene metode in dobre prakse pri upravljanju turizma in njegovem vplivu na lokalno skupnost in turistično destinacijo. Vidiki se prepletajo v obliki teoretskih poglavij, kakor tudi praktičnih primerov iz vseh kontinentov sveta, pri čemer je slovenski delež in pogled tudi znaten in nezanemarljiv.

Publikacija so-urednikov in so-avtorjev izr. prof. dr. Marka Koščaka iz Fakultete za turizem Brežice in tudi člana Društva za razvoj slovenskega podeželja ter prof. Tonyja O’Rourka iz Škotske je namenjena tako študentom, raziskovalcem, kakor tudi turističnim praktikom, ki operativno in vsakodnevno delujejo v turizmu.

Več o knjigi in možnost nakupa

Letak in popust pri nakupu

nazaj na vrh