LEADER potovanje po podeželski Evropi – nacionalne LAS mreže razkrivajo raznolikost izvajanja pristopa LEADER

• 09 december 2019 |

V brošuri, ki jo je novembra 2019 izdala Evropska LEADER mreža za razvoj podeželja (ELARD - The European LEADER association for Rural Development), so predstavljene evropske mreže LAS in njihove dobre prakse.

Goran Šoster, Društvo za razvoj Slovenskega podeželja, je v njej zapisal: »CLLD v Sloveniji je zgodba o uspehu predvsem zaradi uravnotežene kombinacije ukrepov pristopa od spodaj navzgor in od zgoraj navzdol. Še posebej zaradi veliko prostovoljskega dela končnih upravičencev, pristop CLLD prinaša izjemne multiplikatorne učinke ter ohranja podeželska območja vitalna in trajnostna«.