Vizija razvoja slovenskega podeželja

  • 11 november 2020 |
  • velikost pisave

V procesu priprave vizije smo želeli ugotoviti stanje, opraviti analizo o dejavnikih razvoja, ugotoviti priložnosti, šibkosti, priložnosti in tveganja v povezavi s podeželjem, predvsem pa oblikovati perspektivo, kako ga razumeti in kakšno podeželje želimo. Odločili smo se za uravnoteženi pristop, ki bo poskušal graditi na trajnosti, na kakovosti življenja prebivalcev, sinergiji med gospodarstvom in naravnimi viri.

Zato potrebujemo skladen pristop vseh politik in jasno razumevanje vloge in pomena podeželja za Slovenijo. Če bomo uspeli to sporočilo prenesti v javnost in obenem krepili dialog med vsemi deležniki, med vladno sfero, civilno družbo in raziskovalci, smo naredili majhen, a pomemben korak naprej.

Stališče sedaj pošiljamo v mrežo SHERPA, vložili pa ga bomo kot naš prispevek v razpravi o podeželju, ki ga je sprožila Evropska komisija.

Celoten dokument je dostopen TUKAJ.

Več na spletni strani: https://rural-interfaces.eu/

nazaj na vrh