Ustvarjanje dodane vrednosti iz čisto »običajnih« sestavin

  • 22 avgust 2022 |
  • velikost pisave

Za spodbudo k iskanju novih priložnosti vam predstavljamo pet različnih zgodb o uspehu na področju prehranskih izdelkov. Temeljijo na drugačni uporabi vsem znanih živil, združevanju starih modrosti s sodobnimi trendi življenja in prodornih marketinških prijemih.

Šaleška zadruga na trg s prvim superživilom

Kmetijska zadruga Šaleška dolina uvaja svoje prvo superživilo, in sicer kostno juho iz domačih sestavin ekološko pridelanega govejega mesa blagovne znamke Ekodar. Povpraševanje po takem izdelku je predvsem na ameriškem in nemškem trgu, pa tudi med športniki. Porabnikom želi ponuditi končne izdelke iz surovin slovenskih kmetij in  z domačo govejo juho priti tako v javni sektor kot tudi v gostinstvo.. VEČ

01 saleska zadruga

O modri ženski z zdravilnim zvarkom

Maja Žerovnik in Amanda Kladnik sta komisijo programa »Startup Generator« (izvaja Saša inkubator iz Velenja) prepričali z napitkom babavita. Iz medu in jabolčnega kisa, ki ju odkupujeta od domačih kmetov, ter »s svojimi« zelišči sta pripravili napitek, ki ga najbolje opiše Amanda Kladnik z besedami: »To ni kombuča, kot pravijo nekateri; to je nekaj, kar vsi pijemo, je med nami, pa nihče ne ve, kako bi temu rekel." VEČ

02 babavita

03 babave

Ko ližeš, ne vozi! - La Popsi in Vinakoper združila moči v prvi slovenski »vinski« La Popsiki

Sadje in vino sta vedno odlična kombinacija – ampak v takšni obliki, jih doslej skupaj še nismo srečali. Sladoledni La Popsi Bovla in La Popsi Mimoza sta zamrznjen desert na palčki, iz refoška v kombinaciji z jagodo in iz muškata v kombinaciji s pomarančo. Nastali sta na pobudo največje istrske kleti Vinakoper in sta že na trgovskih policah. VEČ

04 la popsi

Grashka veganska blagovna znamka

Agrobiznis je naslov najboljšega podjetnika 2022 podelil Martinu Rojniku, ustanovitelju blagovne znamke inovativnih ekoloških živil Grashka. Grashka je blagovna znamka veganskih delikates iz ekoloških regionalnih sestavin brez dodanih sintetičnih arom, kokosovih olj ali modificiranih škrobov. Razvijajo pa  tudi mrežo ekoloških gobjih farm od Slovenije do Srbije in idejo o gojenju gob v zapuščenih rudnikih in na drugih degradiranih območjih. VEČ

05 grashka

Dijaško podjetje leta – spodbujanje podjetništva med srednješolci

Dijaško podjetje Resina d.d., ki ga vodijo dijakinje Biotehniškega centra Naklo, je zasnovalo inovativno kozmetiko in čigumije iz naravne surove smrekove smole. Inovativnosti so priključili tudi koncept krožnega gospodarstva in zasnovali embalažo iz plastičnih pokrovčkov. Podjetnice so osvojile prvo mesto na tekmovanju dijaških podjetij JA Slovenija in si prislužile vozovnico na evropsko tekmovanje v Tallinn. Več o zmagovalcih in tekmovanju TUKAJ.

Biotehniski Naklo manjs

nazaj na vrh