Informacije v zvezi z oblikovanjem in delovanjem LAS v obdobju 2014-2020

  • 10 november 2015 |
  • velikost pisave

V preteklih mesecih so ministrstva pristojna za izvajanje CLLD izvedla različne posvete in predstavitve, a udeleženci niso dobili konkretnih odgovorov na več vprašanj.

Na podlagi tega je UO DRSP je na 7. seji (16. 7. 2015) sprejel sklep, da njegova Komisija za CLLD pripravi vprašanja in jih pisno naslovi na medresorski Koordinacijski odbor CLLD. Vprašanja se nanašajo na izračun kvot iz ESRR, zagotavljanje nasledstva, izbor vodilnega partnerja, državne pomoči, financiranje delovanja LAS, izstavljanje računov za vodenje LAS in označevanje aktivnosti. DRSP je v začetku avgusta prejel nekaj konkretnih odgovorov, pri natančnih pojasnilih na ostala odprta vprašanja pa bomo vztrajali še naprej. Odgovor Koordinacijskega odbora za CLLD je dostopen TUKAJ.

nazaj na vrh