5. Slovenski podeželski parlament je začel z zasedanjem

  • 09 oktober 2019 |
  • velikost pisave

Včeraj, 8. 10. 2019, je z zasedanjem začel 5. Slovenski podeželski parlament, ki ga na pobudo in v so-organizaciji z Društvom za razvoj slovenskega podeželja pripravljajo Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano s partnerji Mreže za podeželje ter lokalnima partnerjema LAS Haloze in Občino Majšperk. Udeležilo se ga je več kot 360 priznanih strokovnjakov, kmetov in podeželanov iz 14 držav Evropske unije bo razpravljalo bodo o izzivih kmetijstva in podeželja po letu 2020.

Prvi dan dopoldne so potekale delavnice. Razdeljeni v devet delovnih skupin, ki so zasedale razpršene po slikovitih Halozah, so iskali rešitve za novo programsko obdobje 2021-2027 in si ogledali dobre prakse v območju. Zaključke delavnic so predstavili na skupnem srečanju  drugi dan parlamenta.

Več na spletni strani društva: www.drustvo-podezelje.si

 

nazaj na vrh