LAS Zgornje Savinjske in Šaleške doline je v okviru operacije sodelovanja Čebela bere med! obeležil svetovni dan čebel

  • 31 maj 2021 |
  • velikost pisave

Tudi predšolski otroci iz Osnovne šole Ljubno ob Savinji so v četrtek 20. maja 2021 na Ljubnem spoznavali, da brez čebel praktično ni življenja. Knjižnica Ljubno je gostila čebelarski kotiček - didaktično izobraževalni pripomoček namenjen najmlajšim obiskovalcem knjižnic pri partnerjih v tej operaciji sodelovanja LAS Čebela BERE med. Preko te operacije so potekale različne aktivnosti povezane s pomenom čebel, dogajanje pa je popestril tudi predsednik čebelarske družine Ljubno gospod Jože Grudnik, ki je otrokom na zanimiv način prikazal delo čebelarja in pomembnosti čebel za naše okolje. Otroci so budno spremljali različne pravljice o čebelah, ki so jih predstavile zaposlene iz Osrednje knjižnice Mozirje. Ob koncu druženja so v dar prejeli še slikanico z naslovom Čebela BERE med, ki jo je pripravila ilustratorka Urška Stropnik Šonc in partnerji. Več na https://www.savinja.si/cebela-bere-med/.

Generalna skupščina Organizacije združenih narodov je, na pobudo Slovenije, soglasno sprejela resolucijo, s katero je 20. maj razglasila za svetovni dan čebel. Na ta dan je sedaj že četrto leto zapored opozorjena pomembnost ohranjanja čebel in drugih opraševalcev in opomnjen pomen čebel za celotno človeštvo.

DSC 0969 manjša

DSC 0923 manjša

DSC 0971 manjša

DSC 0947 manjša

 

 

 

nazaj na vrh